top of page

Genel Bakış

Mesleğime, 2014 yılında psikolojik danışman olarak başladım. Çalışmalarım,birey ve çiftlere danışmanlık, meslektaşlarıma süpervizyon,  Gestalt eğitim programları, atölyeler ve seminerleri içermektedir.

Şimdi ve burada, duygu-düşünce ve bedenin bir bütün olarak ele alındığı ilişkisel bir yaklaşımı benimsiyorum. Terapi odası hayatın bir simülasyonu diyebiliriz. Bireylerin dış dünyada yaşadığı ilişkilerin bir benzeri o odaya taşınabilir. Bireyi anlamaya çalışarak, yargılamadan, samimiyetle, herhangi bir yönlendirmeden kaçınarak değişim ve dönüşümün gerekli adımları olduğunu düşünüyorum. Genellikle bireyler en zorlandığı zamanlarda danışmanlığa başvururlar. Zorlanmanın değişime davet olduğunu hatırlatmak aynı zamanda değişimin uzun ve sancılı bir süreç olduğunu kabul etmek gerekir.

'Anladım' demekten kaçınan 'Anlamaya niyet ediyorum ve çabalıyorum' diyen bir yaklaşımı benimsiyorum. Olabilecek her durumun hayatın içinde var olduğunu, yaşanılan bütün zıtlıklar ve gerginliklerin orta noktasında, eşit mesafede durarak tarafsız olmayı sürekli olarak kendimize hatırlatmanın faydası olacağını düşünüyorum. Bu şekilde kendimizi ve karşımızdaki anlamanın daha kolay, sorunların karşısında alet çantamızdaki aletlerin artacağına yani problem çözme becerilerimizin gelişeceğine inanıyorum.

bottom of page